Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zostań w domu i...

Czcionka:

Szanowni Państwo,

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie

Akcja #zostańwdomu związana z koronawirusem jest szeroko promowana nie tylko w mediach społecznościowych, ale coraz częściej przez instytucje kultury czy księgarnie internetowe. Kolejne placówki przyłączają się do zachęcania ludzi, by nie opuszczali swoich domów, poszerzając darmowe zasoby udostępnione w internecie.

W oparciu o wiadomości internetowe przedstawiamy w zakładce "Zostań w doomu i..." propozycje sposobów na spędzenie "wolnego czasu".  Wolny czas w domu warto przeznaczyć na to, na co zwykle go nam brakuje - czyli np. na czytanie książek. Czytanie książek, to tylko jedna z propozycji, jak spędzić "wolny czas", bo można też spędzać również w inny sposób.

Gdyby ktoś z Was chciał się podzielić sposobem na spędzenie wolnego czasu, znalazł jakieś ciekawe strony internetowe oferujące darmowe atrakcje, miejsca do zwiedzania, oglądania i zechciał się nimi podzielić, zapraszam do współtworzenia tej zakładki. Informacje proszę przesyłać na maila.

Szanowni Rodzice i Droga Młodzieży,

Wolny czas nie oznacza, że mamy go na zbyciu, czy ktoś nam dołożył w promocji extra minuty naszego życia. "Wolny czas", to czas który los nam dał na zwolnienie tempa życia, przemyślenie wielu rzeczy, zajęcie się tym hobby czy tymi rzeczami, na które codziennie nie mamy czasu. To równiez czas, by paradoksalnie "odwiedzić" naszych bliskich. Może nie bezpośrednio, z uwagi na obecne zagrożenie epidemiologiczne, ale jednak osobiście, poprzez rozmowę telefoniczną lub komunikatory.

Nie zapominajmy moi drodzy o naszych bliższych i dalszych krewniakach, czy dawno nie widzianych znajomych,  mieszkających nieraz w innym województwie, a może i kraju. Pewnie każdy z nas ma lub zna kogoś, kto być może siedzi teraz samotnie i czeka na słowa pociechy, otuchy, wsparcia. Warto, korzystając z oferowanego nam przez los, "wolnego czasu", zadzwonić, porozmawiać z dawno niewidzianymi krewnymi, a może i z tymi, z którymi kontakt się urwał? Wszak jak na XXI wiek przystało, sposobów komunikacji jest wiele, a myślę że młodzież chętnie nam pomoże odświeżyć kontakty rodzinne i towarzyskie, przy pomocy przeróżnych środków łązności. Podnieśmy słuchawkę i zadzwońmy...

Nie marnujmy więc wolnego czasu i do dzieła.

Zostańmy w domu i...

lektury - link

wolne lektury - link

chmura czytania - link

fantastyka polska - link

Opera Śląska - link

Muzea on-line - link

spacery wirtualne i kamery on-line - link

NINATEKA - filmy, spektakle, koncerty - link

Google Arts & Culture - link

porady i pomysły - link

internet dla ucznia i nie tylko - link

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2021 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny