Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekty

AKTUALNOŚCI:

Czytająca szkoła

Utworzono dnia 01.02.2017

„CZYTAJĄCA  SZKOŁA”

            Istotą programu „Czytająca Szkoła” Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności (włączając je jako element lekcji lub podczas zajęć świetlicowych).

            Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Badania dowodzą, że czytelnicy - osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają, - lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia.

            Czytanie jest podstawowym narzędziem myślenia (w tym również matematycznego!) i zdobywania wiedzy. Bez tej umiejętności nie można odnieść sukcesu w szkole, a nauka staje się udręką. 

czytaj dalej na temat: Czytająca szkoła

WIARYGODNA SZKOŁA

Utworzono dnia 30.08.2016

PROJEKT "WIARYGODNA SZKOŁA"

Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

czytaj dalej na temat: WIARYGODNA SZKOŁA

"MAŁY MISTRZ"

Utworzono dnia 30.08.2016

PROJEKT "MAŁY MISTRZ"

 

Program „Mały Mistrz”  (kontynuacja z poprzedniego roku) skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

czytaj dalej na temat: "MAŁY MISTRZ"

Lepsza szkoła

Utworzono dnia 30.08.2016

Projekt "LEPSZA SZKOŁA"

 

Projekt "LEPSZA SZKOŁA" realizowany przez wydawnictwo GWO, ma na celu monitorowanie osiągnięć uczniów z matematyki.


W ramach programu uczniowie diagnozowani są przy pomocy testów (sesje z plusem): pierwszy na początku roku szkolnego, drugi w połowie, a trzeci na koniec roku szkolnego.

czytaj dalej na temat: Lepsza szkoła

„KLUB SZKOLNYCH DETEKTYWÓW PRZESZŁOŚCI”

Utworzono dnia 29.08.2016

PROJEKT  „KLUB SZKOLNYCH  DETEKTYWÓW PRZESZŁOŚCI”


Projekt "KLUB SZKOLNYCH DETEKTYWÓW PRZESZŁOŚCI", to projekt własny, realizowany przez nauczycieli szkoły. Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży historią najbliższego otoczenia, poprzez współpracę z archeologami z Uniwersytetu  im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podsumowanie obchodów XXX lecia szkoły. Jest kontynuacją projektu z poprzednich lat.

czytaj dalej na temat: „KLUB SZKOLNYCH DETEKTYWÓW PRZESZŁOŚCI”

Owoce w szkole

Utworzono dnia 29.08.2016

PROGRAM "OWOCE W SZKOLE"

 

Program "OWOCE W SZKOLE" skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

czytaj dalej na temat: Owoce w szkole

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2021 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny