Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2020.03.20 - piątek

Czcionka:

2020.03.20 - piątek

Dzień dobry :-)

Z uwagi na zaistniałą sytuacją i przerwą w uczęszczaniu do szkoły, ale nie przerwą  w edukacji, w ramach wsparcia Waszego procesu samodzielnego uczenia się w domu polecam Waszej uwadze poniższy link (Ruch i spoczynek. Względność ruchu):

https://epodreczniki.pl/a/ruch-i-spoczynek-wzglednosc-ruchu/D1Eybj8KR

Na ostatnich lekcjach w szkole, rozpoczęliśmy nowy dział DYNAMIKA, związany z ruchem. Stąd propozycja przypomnienia sobie w powyższym linku wiadomości z poprzedniego działu dotyczącego pojęcia ruchu i spoczynku oraz względności ruchu.

Ponieważ rozpoczęliśmy dział od sił i I Zasady Dynamiki Newtona, proponuję przypomnienie sobie materiału na temat pojęcia siły, równowagi sił oraz siły wypadkowej. Wiadomości na ten temat zamieszczone są w kolejnym linku (Siła jako miara oddziaływań. Równowaga sił. Siła wypadkowa. Wyznaczanie siły wypadkowej):

https://epodreczniki.pl/a/sila-jako-miara-oddzialywan-rownowaga-sil-sila-wypadkowa-wyznaczanie-sily-wypadkowej/DZS1fsxL3

W ramach zweryfikowania stopnia przyswojenia swoich wiadomości, proponuję sprawdzić się w ćwiczeniach i zadaniach załączonych na podanych stronach.

Pozdrawiam serdecznie, życzę zdrowia.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2021 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny